България започна световното първенство по хокей на лед за мъже до 20 години с успех над Мексико

Александър Кожухаров отбеляза хеттрик за националите

хокей на лед лого шайба
22:42, 22.01.2024
Чете се за: 01:47 мин.

С хеттрик на Александър Кожухаров България победи Мексико с 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) в първия си мач на световното първенство по хокей на лед за мъже до 20 години в Дивизия III, група "А", което се провежда в Зимния дворец в столицата.

Кожухаров се разписа веднъж във втората третина и на два пъти в третата, като последното му попадение падна само 121 секунди преди финалната сирена и с него бе оформена победата на българския тим.

Преди това Мексико поведе само 3:10 минути игра чрез Александър Валенсия, но Кожухаров изравни за 1:1 малко преди края на втората третина.

Отново той изведе селекцията на старши треньора Дерек Айзлер напред в 13-ата минута на последната третина, но Брандън Мендес бе точен за Мексико за 2:2 малко след това.

Две минути преди края Кожухаров оформи хеттрика си, с който донесе и успеха на България в първия мач от шампионата.

Следващият двубой на националите е във вторник, отново в 20:00 часа в Зимния дворец срещу състава на Израел, който по-рано днес победи Нова Зеландия с 8:6. В другия мач Турция спечели с 4:3 срещу Киргизстан.