Българската смесена щафета с 13-о място на Световната купа по биатлон в Нове Место

14:43, 05.03.2023
Чете се за: 01:32 мин.
владимир илиев зае десето спринта европейското биатлон швейцария
Снимка: БОК

Българската смесена щафета завърши на 13-а позиция в старта, валиден за Световната купа по биатлон в чешкия зимен център Нове Место на Мораве.

Даниела Кадева, Милена Тодорова, Владимир Илиев и Антон Синапов регистрираха най-добрия резултат за страната ни в тази дисциплина до момента през сезона, след като преди това българите имаха 16-о място на Световната купа в Поклюка и 17-а позиция на световното в Оберхоф.

В днешния ден най-големи проблеми от родния квартет имаше Милена Тодорова, която беше безгрешна при стрелбата си от легнал, но на правия завъртя две наказателни обиколки и това свали българския тим в подреждането.

В крайна сметка на финала България завърши на изоставане от 5:32.9 минути от отбора победител - Франция.

"Петлите" използваха общо седем допълнителни патрон в хода на надпреварата и изпревариха в спора за първото място отборът на Швеция, а трети остана квартетът на Норвегия.