Българските националки допуснаха тежка загуба в Косово в Лигата на нациите

българските националки допуснаха тежка загуба косово лигата нациите
18:19, 01.12.2023

Българският национален отбор по футбол за жени допусна тежко поражение с 1:5 като гост срещу Косово в мач от група 5 в дивизия "С" на турнира Лига на нациите .

"Лъвиците", водени от треньора Силвия Радойска, остават на второ място в класирането с актив от 4 точки, докато Косово с цели 10 пункта си подпечата първата позиция и заслужи промоция за по-горната дивизия "В" в следващото издание на надпреварата.

Срещата започна позитивно за българките, които откриха резултата в 26-ата минута чрез Димитра Иванова, но още преди почивката домакините изравниха след гол на Донета Халилай.

През второто полувреме косоварките пък реализираха още цели четири попадения, като на два пъти точна бе Ерелета Мемети, а по веднъж се разписаха Валентина Метай и Модеста Ука, за оформят крайното 5:1 в своя полза.

Въпреки тази си загуба България все още има шансове да попадне сред три от петте най-силни втори отбори и да се изкачи в по-горното ниво на Лигата на нациите.

В последния си мач от надпреварата нашите момичета посрещат Република Северна Македония на 5 декември (вторник), като западните ни съседи до момента нямат спечелена точка и със сигурност остават на последното място в подреждането в тази група.

Ангел Димитров ще спори за титлата на световното първенство по бокс за юноши в Армения
Какво ще представи българският павилион на конференцията за климата в Дубай?