Българските състезатели не спечелиха медали в първия ден на Европейската купа по джудо в София (ВИДЕО)

01:20, 03.02.2018
Други спортове
българските състезатели спечелиха медали първия ден европейската купа джудо софия видео

Единствено Валентин Алипиев (60 кг) от българските състезатели достигна до полуфиналите на Европейска купа по джудо за мъже, която се провежда в зала "Универиада" в София.

Пред близо 600 души публика Алипиев постигна две поредни победи с ипон над Софиан Милу (Франция) и Алон Ахарон (Израел) , но за място на финала беше спрян от Тофик Мамадов (Азербайджан), който по-късно триумфира със златото.

В спор за бронза Алипиев беше надигран от Люка Мхаидзе (Франция) и българинът остана на крайното пето място в категорията.

Травма още в първата среща спря от участие една от надеждите ни за медал в категория 66 кг Янислав Герчев. Талантът получи спазъм в корема и се наложи да бъде изнесен на носилка, а след това закаран и в болница.

"Първоначалните прегледи в Пирогов показаха разтежение в долната част на корема. Нещо ме преряза изведнъж и не можех да се изправя. Бях подготвен, но има и такива ситуации в нашия спорт.

Ще изчакам окончателните резултати утре сутрин. От тях ще зависи дали ще пътувам до Париж другата седмица за Гран шлем турнира", сподели Герчев след завръщането си в залата.

Загуби в първите си срещи днес записаха при 60 килограмовите Борислав Янаков, Димитър Стоянов и Горан Козарев. В категория 66 кг Божидар Темелков, Румен Радев, Християн Христозов отпаднаха в елиминациите.

Приятно впечатление направи Марк Христов в тази категория, който е на 17 години и притежава огромен потенциал. Христов подкрепян силно от трибуните победи Даниел Перес от Испания, но в следващата среща отстъпи трудно над опитния Тарлан Каримов ( Азербайджан) с "вадзари".

Теодор Табашки, Явор Михайлов, Добромир Калистерски , Кирил Борисов и Георги Граматиков напуснаха турнира след загуби в квалификациите в категория 73 кг.

Утре от 10:00 часа започват елиминациите и репешажите в категориите: 81, 90, 100 и над 100 кг.

Българското участие:
Категория 90 кг - Ивайло Иванов, Марко Новков, Костадин Цветанов, Алекс Василев
Категория до 100 кг - Даниел Дичев, Борис Георгиев
Категория над 100 кг - Веселин Иванов, Ивайло Димитров

В шампионата участват 244 джудисти от 29 държави. Освен от Европа има състезатели от Нова Зеландия, Канада, ОАЕ и Гамбия.

Финалите в четирите категории се очакват да започнат в неделния ден след 14:00 часа.

Входът в зала "Универсиада" е свободен за публика.

Още Други спортове

Спортисти получават знания за живота след спорта в четиримесечно обучение
17:10, 16.07.2024
Българските юношески национали по бокс взеха участие на подготвителен турнир в Латина
14:51, 16.07.2024
Чете се за: 00:45 мин.