Българският бокс в Топ 10 по медали в Токио

Стойка Кръстева
12:20, 10.08.2021

Българският бокс се нареди сред 10-те най-успешно представили се на Олимпийските игри в Токио.

Това показва класирането по медали от надпреварата в японската столица. Златният медал, който Стойка Кръстева спечели в турнира при дамите до 51 килограма, изстреля страната ни на осма позиция в подреждането по отличия, информират от федерацията по бокс.

В подреждането България заема позиция пред една от големите сили САЩ. Американците спечелиха четири отличия, но останаха без титла (3 сребърни и 1 бронз), което им отреди десето място в класирането. Лидер е Куба с 4 златни и 1 бронз, следвани от Великобритания (2-2-2) и боксьорите на Русия (1-1-4).

Зад родината ни се намират още сили като Украйна, Армения и Италия. Общо 25 държави успяха да стигнат до отличията в Токио. На ринга в японската столица пък се качиха боксьори от 81 страни.

В класирането по нации България заема 12-та позиция с 9 точки. Това е така и заради победата на Даниел Асенов на 1/16-финалите в категория до 52 кг.

Стойчо Младенов пред фенска фракция на ЦСКА: Аз разполагам с цялата спортно-техническа власт