Бърнли спечели първата си точка за сезона в английската Висша лига

бърнли спечели първата точка сезона английската висша лига
08:44, 19.09.2023
Чете се за: 02:02 мин.

Бърнли спечели първата си точка от началото на сезона в английската Висша лига, след като направи равенство 1:1 при гостуването си на Нотингам Форест в мач от петия кръг.

Гостите от Бърнли поведоха в 41-ата минута след страхотно попадение на Зеки Амдуни, а в 61-ата минута Калъм Хъдсън-Одой изравни при дебюта си за Нотингам Форест. В 76-ата минута Лайл Фостър можеше да донесе победата на Бърнли, вкарвайки топката във вратата на домакините, но след преразглеждане със системата за видеоарбитраж-ВАР голът не бе зачетен заради игра с ръка в хода на атаката. Южноафриканският нападател Фостър получи червен картон за грубо нарушение в четвъртата минута на добавеното време, а гостите доиграха мача с човек по-малко.

„Какво искате да кажа? Дори защитникът, който се бореше със Сандер Берге не видя нищо“, заяви мениджърът на Бърнли Венсан Компани пред телевизия Sky Sports след мача.

„Не мога да направя нищо по въпроса. В момента се съм ядосан, а горд с отбора“, добави Компани.

Нотингам заема осмата позиция във временното класиране със 7 точки, докато Бърнли е предпоследен, 19-и с 1 точка след три загуби, едно равенство и без победа до момента, като има и мач по-малко.

КНСБ: 100 000 души ще останат без работа, ако България не предоговори условията за намаляване на въглеродните емисии с ЕК
Валентин Радев: България не е била цел на бойния дрон в Тюленово