Баскетболистките на Берое триумфираха за трети път с Купата на България

баскетболистките берое триумфираха трети път купата българия
Снимка: БФ Баскетбол
22:09, 20.02.2022
Чете се за: 02:25 мин.

Отборът на Берое завоюва за трета поредна година Купата на България при жените. Във финала на надпреварата в столичната зала "Триадица", "зелените" надвиха за четвърти път през сезона тимът на Монтана 2003 със 70:65 и така спечелиха първия трофей за този сезон.

Това бе пети пореден финал на турнира между двата отбора.

Баскетболистките на Берое започнаха уверено двубоя и поведоха със 11:2 в първите минути. Последваха обаче силни минути за баскетболистките на Монтана 2003, които намалиха до 3 точки пасива си. До края на първия период "зелените" и успяха отново да поведат и частта завърши при 23:16.

Последва много оспорвана втора четвърт, в която състезателките на Монтана 2003 на два пъти изравниха при 28:28 и 30:30, но водени от вездесъщата в този мач Ребека Тобин, старозагорки излизаха от ситуация и на почивката водеха с 43:35.

Старозагорки поведоха с 10 точки след подновяването на играта, Монтана 2003 се доближи до три точки при 53:50, но състезателките на Берое задържаха преднината си до 57:52 преди последните 10 минути.

Последният период бе нервен и изпълнен с напрежение, като минута и половина преди края изоставането на Монтана бе само 3 точки. Минималната разлика се запази до последните секунди на мача, но Берое удържа финалния щурм на съперничките си и спечели.

Ребека Тобин бе най-полезна за успеха и получи приза за "Най полезен играч" на мача след 22 точки и 14 борби. 12 точки добави капитанът Виолина Кочева, а 11 – Теодора Динева.

За Монтана Виктория Стойчева бе най-резултатна с 15 точки, по 14 вкараха Санта Балкойене и Христина Иванова. Марая Кинг приключи с 12 точки. Стойчев получи приза за "Най-борбен състезател", носещ името на бившата националка Красимира Гюрова.

Джъстин Бийбър е с COVID-19
Радостин Василев: България има много таланти, но занемарената спортна инфраструктура пречи на развитието им