Баскетболистките ни до 18 години победиха Румъния в контрола

баскетболистките години победиха румъния контрола
Снимка: БФ Баскетбол
20:32, 22.07.2022
Чете се за: 01:02 мин.

Националният отбор на България по баскетбол за девойки до 18-годишна възраст победи Румъния със 77:58 точки в първата контрола между двата тима.

Тимът ни доминира напълно през първото полувреме, като във втората четвърт записа 20-9. До края на мача момичетата, водени от Маргарита Маринкова и Кирил Петров не оставиха съмнения, че са по-класния отбор.

Нашите направиха по-малко грешки, като хванаха почти двойно повече борби – 40-23.

Страхотен мач изигра Деница Манолова, завършила с 20 точки и 10 борби, а по 14 вкараха Раня Абурая и Виктория Иванова. С 9 асистенции, 7 борби и 5 точки се отличи Моника Борисова.

Главният прокурор предупреди за амнистия за обвиняеми след закриването на специализираното правосъдие
Два отменени гола на Пирин помогнаха на Спартак Варна да спечели първа точка в елита