Рилски спортист спечели срещу гостуващия Монтана 2003 с 65:62

БК Локомотив София - БК Берое
19:52, 17.02.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Берое продължава победната си серия в женското баскетболно първенство. Тимът от Стара Загора спечели гостуването си на Локомотив София с 86:55 (29:11, 13:16, 21:20, 23:8) в среща от четвъртия кръг на първата четворка и остава начело в класирането с пълен актив от 8 точки. Гостенките доминираха през целия двубой и без проблеми стигнаха до успеха.

Цветомира Наумова се отличи с 28 точки, 10 борби, 5 асистенции за успеха, Николет Гилдей добави 19 точки и 8 асистенции. За Локомотив Ренета Димитрова вкара 11 точки.

Носителят на Купата на България Рилски спортист спечели срещу гостуващия Монтана 2003 с 65:62 (22:12, 9:17, 10:23, 24:10).

Домакините изоставаха с 41:52, но спечелиха убедително последната четвърт с 24:10, а с това и срещата.

Рилски спортист е на второ място в класирането със 7 точки, с две повече от Монтана 2003.

Деница Манолова беше най-полезна за успеха 14 точки и 8 борби. Виолета Григорова вкара 12, а Вероника Джикова приключи с 11 точки и 6 асистенции.

За гостенките се отличи Янина Тодорова с 18 точки, Микаела Дамянова остана с 15 точки и 5 борби.

На 24 февруари (събота) Берое ще гостува на Рилски спортист, а Локомотив (София) ще играе с Монтана 2003.

В среща от втората четворка Дунав (Русе) загуби домакинството си на Академик (Пловдив) с 67:74 (14:18, 23:16, 19:19, 11:21).

За пловдивчанки Каролина Киролова записа 25 точки, Анастасия Калева добави 24 точки и 10 борби, а Мила Кръстева завърши с 11 точки и 18 борби.

Кристиана Маркова се отличи с 11 точки и 6 борби за Дунав.