Берое се завърна на правилния път в женското баскетболно първенство

В среща от Първата четворка на родния шампионат старозагорки се наложиха със 78:48 у дома над състава на Локомотив София

берое завърна правилния път женското баскетболно първенство
Снимка: БК Берое Стара Загора - жени
16:04, 04.03.2024
Чете се за: 01:12 мин.

Берое Стара Загора се върна на победния път в българското баскетболно първенство при жените, след като в двубой от Първата четворка се наложи със 78:48 у дома срещу Локомотив София.

Срещата стартира с кратка размяна на кошове, но след това старозагорки вкараха 20 безответни точки и след първата четвърт дръпнаха с 26:6. Предимството на домакините продължи и във вторите 10 минути и така те се оттеглиха на почивката с аванс от 47:17.

През второто полувреме резултатността и на двата отбора спадна, като състезателките на Берое умело контролираха своята преднина, за да стигнат до крайния успех при 78:48.

Гергана Маданкова стана най-резултатна за победителките с 19 точки, а 11 добави Евгения Нацкина.

За гостите от София Магдалена Георгиева приключи с 16 пункта, докато Ренета Димитрова се отчете с 12.

В класирането Берое Стара Загора остава начело с баланс 6-1, докато столичанки заемат четвъртата позиция с показатели 0-7.