Чешкото правителство се отказа от въвеждането на задължителна ваксинация срещу COVID-19.
Предишният кабинет разпореди до март тази година работещите в определени сфери като медици и полицаи, както и хората над 60-годишна възраст, задължително да се имунизират.
Правителството на Петр Фиала реши да отмени заповедта. Чешкият премиер уточни, че позицията по отношение на ваксинацията не се променя и заяви, че тя е най-добрият начин за борба с вируса.
Той обаче подчерта, че не желае задълбочаване на разделението в обществото по този въпрос.
Решението идва в момент когато Чехия регистрира рекорден брой нови случаи, но и намаляване на броя на хората в болниците.
Правителството на Фиала съкрати сроковете за карантина и изолация и нареди задължително тестване на работниците в компаниите два пъти седмично.
40-градусови жеги в Италия – властите обявиха червен код в много от големите градове
Самолетна катастрофа във Франция: 11 души загинаха при обучение за скачане с парашут
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите