От днес във Велико Търново са забранени репетициите на всички танцови и музикални школи, както и груповите спортни занимания. Хората на изкуството в града споделят, че оцеляването им става все по-трудно. Въпреки това млад хореограф реши сам да започне благородна инициатива, като пазарува и носи храна и лекарства на хората, които са в домашна изолация.
Месеци наред залата за танци на Николай Корчев работи само на 20% от капацитета си. Оцеляването е трудно, а танцьорите от клуба събират дарения за месечния наем на помещението.
"Общо взето всичко е на мускули. Ето, както сме изправени сега за декември пред финансова невъзможност, дори да си платим наема, да не говорим за неща като телефон, ток, вода, неща, които за домакинството са нормални", каза Николай Корчев - хореограф.
Въпреки тежката ситуация Николай е убеден, че трябва да прави добро. Всеки ден купува храна и лекарства на хора, които са под карантина. Вярва, че само обединени можем да се справим с кризата.
"Намерих мотивация най-вече, като видях какво се случва с всички танцьори, които познавам лично, които са карантинирани и си дадох сметка, че трябва да се направи това нещо", каза Николай Корчев - хореограф.
И успява да повдигне духа на всеки, който в този момент се нуждае от подкрепа.
"Страхотна инициатива, той просто е един човек с много голямо сърце", каза Албена Витанска.
Николай е готов да помогне на всеки, който го потърси и вярва, че ще намери съмишленици за каузата.
От 20 юли започва планов ремонт на топлопреносната мрежа в пернишкия квартал "Изток"
Планът за възстановяване и реформите – във фокуса на среща на Радев с Европейската сметна палата
Румен Радев за 21-вия пакет санкции срещу Русия: Брюксел уважи резервите на страната ни
Спасиха дете на една годинка, останало блокирано само в асансьор в Бургас
Параметрите на Бюджет 2026: Депутатите приеха финансовата рамка на първо четене
Европрокуратурата наказа с „порицание“ българския европрокурор Теодора Георгиева