ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Близо 6,5 млн. лв. ще струва видеонаблюдението при броенето на бюлетините

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:25 мин.
У нас
дни вас произнесе делото видеонаблюдението изборите
Слушай новината
00:00
00:00

Министерски съвет одобри отпускането на 6 444 735 млн. лв. за техническото осигуряване на видеонаблюдението след края на изборния ден.

Парите ще послужат не само за доставка на крайни устройства, но и за комуникационна свързаност, изграждане на информационна система за тяхното управление, видеоизлъчване и заснемане и последващо съхранение на видеозаписите. Това обяви министърът на електронното управление Георги Тодоров.

Вижте номерата на партиите и коалициите в бюлетината за вота

С това бюджетът, отделен за организация на предсрочните парламентарни избори, става близо 93,5 млн. лева.

"Видеозаписите от броенето трябва да съхраняват офлайн, така че да са достъпни за всички, които искат, да ги прегледат. Ще бъде изграден нарочен сайт, различен от сайта на ЦИК и на "Информационно обслужване" или държавния частен хибриден орган, за да се гарантира сигурността на излъчваната информация", посочи Тодоров.

Как точно ще се заснема фактическото броене на бюлетините трябва да стане ясно след излизане на методическите указания от страна на ЦИК.

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?