Хора са евакуирани от домовете си
Село Лехчево е най-сериозно пострадало след вчерашните интензивни валежи в Северозападна България. Има и други наводнени населени места. В Лехчево обаче са паднали близо 70 литра на квадратен метър.
Тази сутрин се събира извънреден щаб, който ще координира дейностите по възстановяване на щетите от бедствието. Снощи от една къща с наводнен двор бяха евакуирани две жени. От пожарната са помогнали и на възрастен мъж, който е трудноподвижен.
Общо 80 къщи са с наводнени мазета и дворове. По данни на пожарната, има подадени 40 сигнала за наводнени къщи в Монтанско и Врачанско. На място са изпратени спасителни екипи. Хората от Лехчево и друго засегнато село - Кобиляк - твърдят, че сигналите им на 112 за наводнени имоти са били пренебрегнати и не им е оказана помощ.
Двама души загинаха, а четирима са тежко ранени при жестока катастрофа край Радомир (СНИМКИ)
Движението по Е-79 между Монтана и Враца е блокирано в двете посоки край село Крапчене
Политически престрелки на фона на войната в Близкия изток и в навечерието на предизборната кампания
Румен Радев заяви, че има ясна посока за разграждане на олигархичния кръг
Двама души загинаха, а четирима са тежко ранени при жестока катастрофа край Радомир (СНИМКИ)