Американският Сенат прие законопроект, който може да блокира някои китайски компании да продават акции на американските фондови борси. Текстът изисква чуждестранните фирми да спазват американските стандарти за одити и други финансови разпоредби.
Мярката трябва да бъде приета от Камарата на представителите, преди да бъде подписана от президента Тръмп, съобщи Би Би Си.
Законопроектът изисква публично търгуваните дружества да разкриват дали са собственост или се контролират от чуждестранно правителство. Той важи за всички чуждестранни компании, но практически е насочен срешщу Китай на фона на яростни критики от Вашингтон, че Пекин не е овладял коронавируса в ранните етапи от разпространението на заразата.
Мъжете в Германия под 45 г. се нуждаят от одобрение от властите за по-дълъг престой в чужбина
"Отворете протока или ще ви се стовари ад на главите": Тръмп заплаши с мащабни удари срещу Иран във вторник
Наблюдават плажовете на остров Родос, след като морето изхвърли на брега 43 килограма хашиш
Православният свят отбелязва Цветница – празник на вярата, надеждата и смирението
Експлозиви са открити край "Турски поток" в Сърбия, прекъсване би оставило Унгария без газ