Днес е Велика събота, последният ден от Страстната седмица.
От рано сутринта започна църковното богослужение в цялата страна, което ще продължи до края на деня, в очакване на чудото на Възкресението.
В столичния храм "Света Неделя" още от рано се стекоха миряни, които споделиха, че са дошли да се помолят за здраве, за мир, за спиране на всички войни по света и за спасението на душите.
Тази година Благодатният огън няма да бъде донесен от Божи гроб в Йерусалим, а ще бъде използван съхраняваният от миналата година в Синодалния параклис.
Сн. БГНЕС




Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг