На среща със симпатизанти във Видин лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира темата за войната в Украйна и спирането на газовите доставки.
"Българинът не одобрява в голямата си част войната. Българинът е миролюбив, подчерта Борисов.
И ние, когато заставаме на подобна позиция, носим негативи. Носим пасиви, носим отговорност, ако щете дори и като опозиция, но това е време разделно. Или си тука, или си тук. Темата с газа не е време разделно, щото ето братята гърци взимат си, търгуват си, плащат си, алъш вериша си върви. Братята украинци няма нито един взривен газопровод, братята руснаци и те нямат взривен газопровод. Там където са мангизите, казано на видински, няма нищо. А ние точно там сме ястребите, да плащаме по-скъпо, каза Борисов.
Той коментира още, че България отчита най-големия дефицит след фалита на КТБ при правителството на Орешарски.
Според него, няма да може да се излезе от кризата без вдигане на данъците, а бъдещите поколения ще трябва да връщат заемите, които правителството взима.
Репортер: Анжела Каменова
Регионална икономическа среща: Конференция на Американските търговски камари в България, Гърция и Турция
Гълъб Донев: Служителите на МВР и военните ще си плащат осигуровките от догодина
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района