Борусия Дортмунд спечели домакинството си на ПСВ за място на 1/4-финалите в Шампионска лига

23:53, 13.03.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Борусия Дортмунд

Борусия Дортмунд победи ПСВ с 2:0 в мач-реванш от осминафиналите на Шампионска лига. Първият двубой между двата тима завърши при равенство 1:1 и по-този начин "жълто-черните" заслужиха мястото си на четвъртфиналите с общ резултат 3:1.

Резултатът бе открит след само 2 минути и 53 секунди игра на стадион "Сигнал Идуна Прк" в Дортмунд. Джейдън Санчо отбеляза втория си гол след завръщането си в немския отбор от Манчестър Юнайтед с плътен шут по земя извън наказателното поле.

До почивката домакините можеха да удвоят преднината си, но Валтер Бенитес спаси изстрели на Юлиан Бранд и Дониел Маален.

След паузата гостите също се активизираха в преден план. Ървинг Лосано бе близо до изравнително попадение, но ударът му се отби от лявата греда. Грегор Кобел пък успя да удържи натиска на нидерландския тим. Стражът отрази удари на Джордан Тезе и Йоан Бакайоко.

В 77-ата минута възпитаниците на Един Терзич решиха, че са подпечатали успеха си с втори гол, но попадение на Никлас Фюлкруг бе отменено заради засада след намесата на ВАР.

Вторият гол за победителите дойде в последната 95-а минута на срещата. Марко Ройс остана очи в очи с противниковия вратар и хладнокръвно сложи точка на спора.

"Жълто-черните" се завръщат сред най-добрите осем в Европа след тригодишна пауза.

В другия мач от вечерта Атлетико Мадрид победи Интер след изпълнение на дузпи.

На четвъртфиналите Борусия Дортмунд ще се изправи срещу Арсенал, Барселона, Пари Сен Жермен, Байерн Мюнхен, Манчестър Сити, Реал Мадрид или Атлетико Мадрид.

Хебър приема Лудогорец в полуфинален реванш за Купата на България
11:29, 02.05.2024
Тейлър Фриц се класира на полуфиналите в Мадрид с победа над Франциско Черундоло
10:57, 02.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.