ПСВ и Борусия Дортмунд оставиха развръзката за реванша

00:15, 21.02.2024
Чете се за: 01:40 мин.
псв борусия дортмунд оставиха развръзката реванша

Отборите на ПСВ Айндховен и Борусия Дортмунд не се победиха и завършиха наравно 1:1 в първия дуел от техния спор на осминафиналите в Шампионската лига, който се изигра на стадион "Филипс" в Нидерландия.

"Жълто-черните" от Германия взеха преднина в средата на първото полувреме чрез Дониел Маален, който се разписа със страхотен изстрел под гредата, наказвайки бившия си клуб, за който офанзивният футболист игра между 2018 и 2021 година.

Отговорът на домакините дойде в началото на второто полувреме, когато Оливие Боскагли беше препънат в наказателното поле от Матс Хумелс, а Луук де Йонг реализира отсъдената дузпа, изравнявайки резултата за "филипсите".

Малко след изтичането на първия час игра Исмаел Сайбари от състава на ПСВ получи пространство около дъгата на наказателното поле и опита изстрел, който обаче на намери целта.

На другата врата Мариус Волф бе на път да отбележи много атрактивно попадение, отклонявайки с пета изпълнение на Ян Маатсен от пряк свободен удар, но вратарят на нидерландския тим Валтер Бенитес внимаваше и изби.

Така двубоя в южната част на Нидерландия приключи без победител и всички предстои да бъде решено в реванша на "Сигнал Идуна Парк", който по ще се проведе на 13 март.