Боряна Калейн спечели златото в многобоя на Световната купа в Румъния

19:48, 16.10.2021
11906
Чете се за: 01:40 мин.
боряна калейн спечели златото многобоя световната купа художествена гимнастика румъния

Боряна Калейн спечели по безапелационен начин златния медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика от сериите "Чалъндж" в Клуж-Напока, Румъния.

Със сбор от 103.700 точки тя остави конкуренцията зад нея с разлика и показа, че е в много силна форма само две седмици преди Световното първенство в Япония.

Боряна получи 26.750 точки за играта си с обръч, 27.150 точки за топката, 27.550 точки за шеметните си бухалки и 22.250 точки за играта си с лента, където имаше някои неточности.

Втората наша представителка Татяна Воложанина събра сбор от 96.200 точки (25.100 т. за композицията си с обръч, 24.600 т. за изпълнението си с топка, 24.150 т. за играта си с бухалки и 22.350 т. за лентата) и така се класира на пето място в многобоя.

Утре Боряна влиза във финала с три първи оценки - на обръч, топка и бухалки и с четвърта оценка на лента.

Татяна се класира за финалите с 4-та оценка на обръч, шеста на топка, шеста на бухалки и с трета по сила оценка на лента.

Сребърният медал в многобоя спечели Милена Балдасари от Италия със сбор от 99.600, а бронзовият - Дария Трубникова от Русия със сбор от 99.300 т.