ботев взе битката тракия видео
18:27, 12.05.2018
Чете се за: 01:36 мин.
Български футбол

Ботев (Пловдив) победи Берое с 2:1 в среща от 34-ия кръг на Първа лига. Резултата откри Мартин Камбуров в 43-ата минута със своя гол номер 202 в българския футболен елит. Жоао Пауло изравни в 51-ата минута, а четири минути преди края на срещата отново той се разписа, за да донесе победата на пловдивчани.

Гостите можеха при победа да изместят Левски от третото място, но в крайна сметка останаха на 2 точки зад "сините".

Ботев доминираше през първото полувреме и направи куп пропуски. В 13-ата минута Георги Аргилашки се справи след удар на Жоао Пауло. В 17-ата Филип Филипов стреля от воле, но топката се отби от гредата.

Капитанът на Ботев Тодор Неделев в 34-ата минута бе близо до попадение след добро изпълнение на пряк свободен удар. Минутка по-късно Аргилашки майсторски с крак отрази нов опит на Неделев да го преодолее.

В 43-ата минута след двойно подаване между Борислав Цонев и Мартин Камбуров резултата бе открит. Опитният голмайстор преодоля Даниел Кайзер и записа своя гол номер 202 в елита.

След подновяването на играта Ботев тръгна отново в масирани атаки. В 51-ата минута Жоао Пауло с удар в далечния ъгъл изненада Аргилашки за 1:1.

В 58-ата минута защитникът на домакините Димитър Пиргов стреля, но Георги Аргилашки изби топката. В 63-ата минута Карлос Охене получи втори жълт картон за нарушение срещу Густаво Афонсо и би изгонен от игра.

Три минути по-късно Павел Виданов при опита си да изчисти топката за малко да си отбележи автогол. В 68-ата минута халфът на "жълто-черните" Густаво Афонсо получи директен червен картон, след като ритна грубо с крак Матеус Леони.

В 82-ата минута Неделев стреля от фаул, но не улучи вратата. В 86-ата Мартин Райнов от гостите пропусна от удобна позиция. Минута по-късно Тодор Неделев изведе изведе Жоао Пауло, който вкара победния гол за Ботев.

Ботев (Пловдив) - Берое 2:1
0:1 Мартин Камбуров (43)
1:1 Жоао Пауло (51)
2:1 Жоао Пауло (87)

Ботев (Пловдив): Даниел Кайзер, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Димитър Пиргов, Йордан Минев, Серкан Юсеин, Фелипе Бризола (54-Лъчезар Балтанов), Тодор Неделев, Густаво Афонсо, Дуде Ндонгала (85-Милко Георгиев), Жоао Пауло (90+1-Юлиано Алваро)
Старши треньор: Николай Киров

Берое: Георги Аргилашки, Милен Желев (88-Серджиу Негрут), Павел Виданов, Мартин Райнов, Карлос Охене, Мартин Камбуров, Борислав Цонев (80-Георги Динков), Иван Бандаловски, Рубен Бригидо (88-Антон Карачанаков), Матеус Леони, Камен Хаджиев
Старши треньор: Александър Томаш

Жълти картони: Серкан Юсеин, Димитър Пиргов (Ботев); Камен Хаджиев, Карлос Охене, Милен Желев, Иван Бандаловски (Берое)

Червени картони: Густаво Афонсо (Ботев); Карлос Охене (Берое)

Чете се за: 03:30 мин.
Георги Миланов се отличи с асистенция при равенство срещу Волунтари в румънската Суперлига
Чете се за: 02:37 мин.
Митков и Лима са на разположение за Вечното дерби, докато Петров и Махмутович се конкурират за титулярно място в ЦСКА (ВИДЕО)
18:40, 26.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.