Бразилия разгроми Доминиканска република на световното първенство по футбол за младежи до 20 г.

08:26, 25.05.2023
Чете се за: 01:50 мин.
Джовани Национален отбор по футбол на Бразилия до 20 години

Бразилия победи Доминиканска република с 6:0 в мач от втория кръг на груповата фаза на световното първенство по футбол за младежи до 20 г.

Бразилците откриха резултата в 37-ата миунта. Савио засече с глава центриране в наказателното поле на Биро. Още със следващата атака символичните домакини удвоиха аванса си на стадион "Малвинас Архентинас" в Мендоса, Аржентина. Маркуш Леонардо се възползва от вратарска грешка и се разписа от непосредствена близост.

След почивката футболистите в жълто продължиха да бележат. Жан Педрозо засече с глава центриране от ъглов удар на Савио и направи аванса класически.

В 82-рата минута резервата Джовани също записа името си сред голмайсторите с диагонален удар по земя извън наказателното поле.

Едисон Аскона получи втори жълт картон и бе изгонен. "Селесао" се възползва от численото си предимство на терена и отбеляза нови два гола в добавеното време. Марлон Гомеш и резеервата Матеуш Мартинш бяха точни за победителите.

Бразилия заема втората позиция в група "D" с актив от 3 пункта. Доминиканска република се намира на последното 4-о място без точки.

Можете да гледате репортаж от срещата във видеото.