Бразилия спечели „Групата на смъртта“ на световното по футбол за младежи до 20 години (ВИДЕО)

23:20, 27.05.2023
бразилия спечели bdquoгрупата смърттаldquo световното футбол мъже години

Отборът на Бразилия спечели група D на световното първенство по футбол, което се провежда в Аржентина. В последния си двубой от груповата фаза „Селесао“ постигна комфортна победа с 2:0 над селекцията на Нигерия.

Бразилия откри резултата на стадион „Диего Армандо Марадона“ в 43-ата минута, когато Маркиньос центрира от ъглов удар в наказателното поле на „суперорлите“, където непокритият Жан с глава прати топката в горния десен ъгъл на стража Аниагбосо.

Южноамериканците нанесоха решителния си удар във втората минута от четирите добавени на първото полувреме, когато след скоростна контра атака по фланга Савио подаде на Маркиньос в наказателното поле на Нигерия, а асистента за първия гол на Бразилия с изстрел прати топката между краката на противниковия вратар за крайното 2:0.

В класирането Бразилия е лидер с 6 точки, колкото има и вторият Италия, но „Скуадра адзура“ е с по-лоша голова разлика. Трети е Нигерия също с 6 пункта, а на дъното е Доминиканската Република без точков актив.