Брест стъпи накриво в битката за второто място в Лига 1, Ница запази живи надеждите си за място в Шампионската лига

09:44, 11.05.2024
Чете се за: 02:32 мин.
брест стъпи накриво битката второто лига ница запази живи надеждите шампионската лига

Отборът на Брест направи грешна стъпка в борбата си за второто място във френската Лига 1, след като в двубой от 32-ия кръг завърши наравно 1:1 у дома срещу Реймс.

На "Стад Франсис-ле Бле" край бреговете на Атлантически океан гостите взеха аванс в 25-ата минута, когато точен за тях бе националът на Зимбабве Маршал Мунеци.

В добавеното време на първата част обаче "пиратите" се добраха до равенството благодарение на гола на Лилиан Брасие, за когото това бе третото попадение в шампионата през настоящия сезон.

След почивката футболистите на Брест се опитаха да стигнат до пълния обрат, но усилията им така и не са увенчаха с успех и така мачът приключи без победител.

Така момчетата на Ерик Рой събраха 58 точки, с които остават на трето място в класирането, на три зад втория Монако, който има и един изигран двубой по-малко. Междувременно Реймс заема 10-ата позиция с 41 пункта.

В друга среща от кръга в Лига 1 Ница записа ценен успех в битката си за участие в Шампионската лига през следващата кампания, надигравайки минимално с 1:0 у дома състава на Льо Авър.

Единственото попадение за "орлите" отбеляза Жереми Бога, който се разписа в 12-ата минута.

По този начин съставът на Франческо Фариоли вече има в актива си 54 точки на 5-ото място и се доближи на само една от четвъртия Лил.

Льо Авър пък продължава да е замесен в битката за оцеляване, като понастоящем има три пункта аванс пред 16-ия Мец, който обаче е с мач по-малко.