БУБА Баскетбол с победа в турнира от Европейската младежка баскетболна лига в Печ, Унгария

Капитанът Лазар Петров се отличи с 21 точки, 4 борби и 4 асистенции.

буба баскетбол победа турнира европейската младежка баскетболна лига печ унгария
19:38, 13.01.2024
Баскетбол

Отборът на БУБА Баскетбол за момчета до 15-годишна възраст записа първа победа в турнира от Европейската младежка баскетболна лига в Печ, Унгария.

Тимът, воден от Ивайло Желев срази Работнички Скопие с 98:76 и вече е с актив 1-2 в група Б на надпреварата.

Българите натрупаха солидна преднина в първата четвърт и успяха да я увеличат през втората, за да заслужат успеха.

Капитанът Лазар Петров се отличи с 21 точки, 4 борби и 4 асистенции. Христо Вичев добави 19 точки и 5 борби. 18 записа Кристиян Занов, а 14 към сметката на столичани прибави Кирил Димитров.

Утре в последния си мач БУБА Баскетбол ще спори с тима на Лима Спорт от Истанбул.

Другият български представител в турнира, отборът на Миньор 2015 записа драматична победа над тима на Ратгебер в третия си мач от същата група. Перничани се наложиха над представителите на домакините с 81:78 след силно първо полувреме и вече са с актив 3-0, което им осигури и лидерската позиция в група Б. БУБА Баскетбол заемат четвъртото място.