ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

ЦГМ раздава безплатна вода и засилва проверките за климатизация в градския транспорт в София

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:30 мин.
У нас
Снимка: БТА/Архив
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Центърът за градска мобилност се включи в акцията за раздаване на вода в София заради опасно високите температури. Според изпълнителния директор Димитър Дилчев акцията е успешна и хората ползват предоставената им вода.

За всеки ден са предвидени 1500 бутилки с вода, като акцията обхваща централни градски райони.

"Имаме готовност да повторим и през месец август, ако се наложи. Виждаме, че хората се радват и ползват водата", увери той.

Според Димчев контролът за изрядни климатици в градския транспорт е засилен и ежедневен. По негови думи повечето превозни средства са оборудвани с климатици, единствено някои от трамвайните линии в столицата предизвикват опасност от горещото време.

"Призоваваме гражданите, ако имат сигнали за непусната климатизация, да сигнализират, защото е важно за комфорта на пътниците", каза той.

Дилчев добави, че са взети мерки и относно здравето на контрольорите и шофьорите в столицата.

Вижте целия разговор във видеото.

Гледайте повече теми от "Денят започва"

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube

Свързани статии:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image