Правителството на Чехия одобри на днешното си заседание изпращането на 150 военнослужещи от Въоръжените сили за защита на полско-беларуската граница срещу опитите за проникване на нелегални бежанци на територията на Европейския съюз.
EС променя процедурите за мигрантите по границата с Беларус
По-рано премиерът Андрей Бабиш заяви, че военните може да бъдат изпратени на границата за срок до 180 дни. Това решение трябва да бъде гласувано от двете камари на чешкия парламент.
Чешките военни ще изпълняват задачи по охрана на полско-беларуската граница.
Те няма да бъдат привличани към операции по противодействие срещу опитващите се да проникнат на територията на Полша от Беларус нелегални мигранти.
В очакване на DARA: Българската песен открива втория полуфинал на "Евровизия"
Канцлерът Мерц призова за реформа на бюджета на ЕС, акцентирайки върху отбраната и конкурентоспособността
"Да открия това шоу е невероятна възможност": DARA излиза под №1 на втория полуфинал на "Евровизия" (ГАЛЕРИЯ)
Разпоредиха ареста на Андрий Ермак – бивш началник на кабинета на президента Зеленски
Матурите за 12-и клас: Над 50 хиляди зрелостници ще се явят на изпит по БЕЛ в сряда