Челси се справи с Астън Вила след два гола на Мейсън Маунт

Челси Мейсън Маунт
17:55, 16.10.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Челси победи Астън Вила с 2:0 в мач от 11-ия кръг на Висшата лига. Мейсън Маунт бе точен на два пъти.

Лондончани поведоха още в 6-ата минута. Тайрон Мингс не успя да изчисти топката с глава, като вместо това изведе Мейсън Маунт сам срещу Емилиано Мартинес. Английският национал не сгреши за 1:0.

"Вилъните" създадоха редица опасни ситуации в преден план, всички от които бяха спасени от Кепа Аризабалага. Испанецът отрази изстрели на Джон МакГин, Джейкъб Рамзи и Дани Ингс. Рахийм Стърлинг пък стреля в напречната греда.

След почивката голмайсторът на "сините" отново бе точен. Полузащитникът се разписа от пряк свободен удар. Мейсън Маунт (23 години и 279 дни) е вторият най-млад играч в историята на Челси с 25 гола в английския елит, след Еден Азар (23 години и 271 дни).

Челси заема 4-ата позиция в класирането с актив от 19 точки. Астън Вила се намира на 16-ото място в подреждането с 9 пункта.

Манчестър Юнайтед и Нюкасъл поделиха точките в нулево реми на "Олд Трафорд"