Черно море победи Черноморец Балчик с 4:0 в контрола

В срещата тимът на Черно море бе воден от помощник-треньора Веселин Бранимиров заради ангажиментите на Илиан Илиев и Петър Костадинов в националния отбор на България.

ПФК Черно море
Снимка: Startphoto.bg
18:41, 09.10.2024
Чете се за: 02:47 мин.

Отборът на Черно море победи с 4:0 Черноморец Балчик, в контролна среща в паузата на първенството, играна на стадиона на третодивизионния клуб. За Черно море на два пъти се разписа Уеслен Жуниор, а Мартин Милушев и Росен Стефанов вкараха по един гол.

Черно море започна срещата с натиск и успя да създаде две опасности пред вратата на домакините. В 10-ата минута Уеслен Жуниор се озова на добра позиция и стреля, но вратарят изби. Само шест минути по-късно Мартин Милушев завърши с удар атака на “моряците”, но не намери целта.

В 23-тата минута Уеслен Жуниор реализира за 1:0. Той се разписа след разбъркване в наказателното поле на домакините. В следващата атака Ренан Арияш стреля от дистанция, но стражът на тима от Балчик улови. В 31-вата минута домакините отправиха първи удар по посока на вратата, пазена от Християн Славков, но той бе неточен.

В 35-ата минута, след многоходова комбинация, Ренан Арияш пусна страхотен пас към Мартин Милушев, който се озова очи в очи с вратаря на домакините и го прехвърли за 2:0.

На почивката Веселин Бранимиров, направи няколко промени. В игра се появиха Даниел Димов, Мазир Сула, Велислав Василев и Едгар Пашеко. Те заеха местата на Влатко Дробаров, Ренан Ареяш, Мартин Милушев и Даниел Мартин. В 50-ата минута Велислав Василев преодоля няколко играчи на домакините и се озова сам срещу стража на Черноморец, но вратарят успя да спаси удара му.

В 54-тата минута Черно море направи резултата класически. След добра комбинация между Брено Тейшейра и Уеслен Жуниор, последният подаде на Росен Стефанов, който на празна врата реализира за 3:0. Минута след това Уеслен Жуниор реализира за 4:0.

Пет минути преди края домакините от Балчик имаха най-добрия си шанс за почетен гол, но Денислав Стойчев направи страхотно спасяване.

Старши треньорът на Жалгирис: Везенков е европейският Клей Томпсън
Нетаняху към Ливан: Отървете се от Хизбула, за да може войната да свърши