Черноморец надви ЦСКА и Левски за 24 часа

За бургазлии мачът бе втори в рамките на 24 часа и втора поредна победа след успеха над Левски

БК ЦСКА
Снимка: Facebook: БК ЦСКА София / BC CSKA Sofia
20:43, 26.09.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Баскетболният ЦСКА отстъпи пред Черноморец с 65:75 в контрола, играна в София. За бургазлии мачът бе втори в рамките на 24 часа и втора поредна победа след успеха над Левски в понеделник, също в столицата.

Баскетболистите на ЦСКА и Черноморец изиграха равностойни първи 10 минути, а след това гостите взеха превес и се откъснаха напред с 42:26 на почивката.

"Червените" започнаха по-концентрирано третата част, която спечелиха категорично с 22:10 и намалиха изоставането си до 48:52 преди последния период. В заключителните минути двубоят отново бе равностоен, като играчите на Черноморец взеха по-добри решения в последните секунди и успяха да спечелят.

Тимът на ЦСКА допусна повече грешки, но записа по-добър процент при стрелбата от тройката, а Черноморец спечели борбата в нападение.

Маркъс Хамънд и Георги Боянов вкараха по 14 точки за "червените".

Неофициален дебют в мъжкия баскетбол с екипа на ЦСКА направи роденият през 2008 година Боян Кьосев.

"Кмете, запиши си": Кои са основните проблеми във Видинско
Българските дуети с успешен старт на европейското лично първенство по тенис до 16 г.