Четвърто място за Здраво Пеловски на европейското по вдигане на тежести за юноши в Букурещ

четвърто здраво пеловски европейското вдигане тежести юноши букурещ
Снимка: БФВТ
20:50, 28.07.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Четвърто място отвоюва Здраво Пеловски (67 кг) на европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 20 и до 23 години в Букурещ. При по-големите българският щангист направи пет от общо шест успешни опита и остана на косъм от отличията в румънската столица.

Състезателят на "Мизия" - Кнежа с личен треньор Васил Милашки събра двубой от 251 кг, които му отредиха тази позиция в общото класиране.

Пеловски направи три безупречни опита на 105, 111 и 113 кг в изхвърлянето. В изтласкването българинът започна успешно на 130 кг, след това поиска 138 кг, които не успя да преодолее, но при последното си излизане на подиума, закова същата тежест над главата си.

Шампион в категорията стана Гурами Гьорбелидзе (Груз) с 290 кг (129+161), пред Андреа Корбу (Ит) с 287 кг (128+159) и Георге Флореа (Рум) с 259 кг (114+145).

Пеловски беше третият български представител на шампионата. Преди него Надежда-Мей Нгуен (45 кг) при по-големите заслужи три бронзови медала. А 16-годишният Нино Симеонов (55) се нареди пети.

До края на първенството на подиума се качва Петьо Стефанов (73 кг), който е представител на СКВТ "Михаил Петров" - Габрово с личен треньор Румен Янчев.

В неделя последен от българите ще вдига Христо Кошерски (81 кг) - тежкоатлет на "Мизия" - Кнежа с личен треньор Васил Милашки.

Тенисистките на България до 16 години завършиха на четвърто място на европейската отборна купа в Чехия
Отново внесоха предложение за отнемане на дерогацията на "Лукойл"