Циципас и Синер си осигуриха 1/8-финален двубой в Мелбърн

11:20, 20.01.2023
Чете се за: 01:55 мин.
Стефанос Циципас

Стефанос Циципас и Яник Синер ще се изправят един срещу друг в 1/8-финалите на Откритото първенство по тенис на Австралия.

Двамата спечелиха мачовете си в 1/16-финалите на надпреварата. Гъркът победи Талон Хрийкспоор с 6:2, 7:6(5), 6:3 на „Род Лейвър Арина“. В първия сет равенството се запази до 2:2 гейма, след което поставеният под №3 в схемата на турнира бе категоричен.

Двамата тенисисти спечелиха сервисгеймовете си във втората част, но Циципас надделя в тайбрека. 24-годишният грък поведе с 4:1 в последната трета част, което наклони везните в негова полза. Той се поздрави с успеха с третия си мачбол след 2 часа и 8 минути игра.

В следващата фаза от турнира той ще се изправи срещу Яник Синер, който надигра Мартон Фучович с 4:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:0 за три часа и 36 минути игра. Италианецът допусна 18 непредизвикани грешки в първата част и скоро изостана с 0:2 сета. 21-годишният тенисист загуби само три гейма до края на двубоя и стигна до заслужен обрат.

София призова Скопие да спре престъпленията срещу българите, посланикът на РСМ отива в МВнР