Циципас отпадна от олимпийския тенис турнир

циципас отпадна олимпийския тенис турнир
от БНТ , Източник: БГНЕС
10:53, 28.07.2021
Чете се за: 01:07 мин.

Гъркът Стефанос Циципас загуби от французина Юго Умбер с 6-2, 6-7 (4), 2-6 в двубой от третия кръг на олимпийския тенис турнир в Токио.

Третият в схемата финалист от Ролан Гарос поиска медицински таймаут поради контузия на десния крак в края на втория сет. Той изглеждаше под контрол след два пробива в откриващия сет, но 28-ият поставен Умбер взе втората част след тайбрек.

Впоследствие френският тенисист се възползва от проблемите на съперника и дръпна с 5-1 гейма, като реализира четвъртия си мачбол, за да си гарантира четвъртфинален сблъсък с руснака Карен Хачанов.

При дамите стана ясна опонентката на Елина Свитолина в единия полуфинал в женската схема. Това е чехкинята Маркета Вондрушова, която спечели първия сет с Паула Бадоса с 6-3, преди испанката да се откаже поради заболяване.