ЦСКА 1948 и Локомотив Пловдив поделиха точките в мач с голове, греди и червени картони

Георги Русев откри резултата, преди Джовани да изравни.

19:31, 26.10.2023
Чете се за: 02:22 мин.
ЦСКА 1948 Локомотив Пловдив
Снимка: Startphoto.bg

Двубоят от от 15-ия кръг на Първа лига между ЦСКА 1948 и Локомотив Пловдив завърши при равенство 1:1. Георги Русев откри резултата, преди Джовани да изравни.

Възпитаниците на Николай Панайотов наложиха домакински натиск и откриха резултата в 15-ата минута на стадион "Бистрица" в София. Георги Русев отне топката след преса и отправи плътен шут по земя извън наказателното поле за 1:0.

"Смърфовете" заиграха по-офанзивно с напредването на двубоя и заслужено възобновиха равенството. Пловдивчани получиха дузпа за нарушение на Ерденис Гурища в краката на Джовани. Бразилецът изравни резултата с точно изпълнение на 11-метровия наказателен удар.

След почивката удар на Оливер Камдем се рикошира от крака на Симеон Петров, преди да срещне напречната греда.

В края на двубоя Елитон блокира изстрел на Георги Минчев, като топката се отби в напречната греда, преди да попадне в ръцете на Даниел Наумов.

Двата отбора изиграха последните 10 минути от сблъсъка с човек по-малко. Ангел Лясков получи втори жълт картон и бе напусна терена за опасен шпагат в краката на Елитон. Защитникът на "червените" пък бе изгонен с директен червен картон, след като потърси саморазправа с футболисти на противниковия отбор.

В добавеното време на двубоя Ивайло Стоянов отсъди дузпа за домакините след нарушение на Динко Хоркаш срещу Симеон Петров. След намесата на ВАР наказателният удар бе отменен.

Локомотив Плодвив заема втората позиция в класирането с актив от 31 точки. ЦСКА 1948 се намира на 7-ото място в подреждането с 23 пункта.