Цветелина Георгиева се класира за основната схема на европейското по тенис на маса, Мария Йовкова отпадна

При мъжете Йоан Величков си гарантира продължаване в баражите за влизане в основната схема.

йоан величков цветелина георгиева спечелиха титлата смесени двойки турнир тенис маса турция
Снимка: АРХИВ
15:27, 16.10.2024 (обновена)
Чете се за: 02:55 мин.

Цветелина Георгиева преодоля квалификациите и се класира за основната схема на европейското индивидуално първенство по тенис на маса в Грац (Австрия).

Георгиева победи Реелика Хансон (Естония) с 3:1 (8:11, 11:9, 11:6, 11:2) и спечели първото място в група 11 с пълен актив от три успеха, след като вчера се справи последователно с Лара Опека (Словения) и с Филипа Берганд (Швеция).

Другите две българки в пресявките отпаднаха, след като допуснаха втори загуби.

В група 3 Виктория Персова отстъпи на Катаржина Вегжин (Полша) с 0:3 (6:11, 8:11, 8:11) и остана последна, а в група 4 Мария Йовкова претърпя поражение от Татяна Кукулкова (Словакия) с 1:3 (3:11, 8:11, 11:7, 3:11) и също завърши на последното трето място.

В квалификациите при мъжете Йоан Величков, който вчера стартира с 3:0 (11:8, 11:8, 12:10) над поляка Мачей Колоджейчик, постигна нов успех след 3:0 (11:2, 11:5, 11:7) срещу Ивик Нилсен (Гренландия) и с две победи в два мача завърши на първо място в група 20, с което си гарантира продължаване в баражите за влизане в основната схема.

Другият българин Владимир Петков беше елиминиран. Той остана на последното трето място в група 15 с две загуби в два мача, след като днес претърпя поражение от Конър Грийн (Англия) с 1:3 (8:11, 5:11, 13:11, 2:11).

По регламент в пресявките при мъжете първите двама от всяка група продължават в елиминационни баражи за класиране в основната схема. В квалификациите при жените победителките в групи 1-16 се класират директно за основната схема, а победителките в групи 17-24 и всички заели вторите места ще играят допълнителни плейофи.

В квалификациите при мъжките двойки Величков и Петков стартираха тази сутрин с убедителен успех над Ивик Нилсен и Руне Шулц (Гренландия) с 3:0 (11:2, 11:6, 11:3), а в решителния мач за влизане в основната схема ще срещнат днес следобед испанците Рафаел Де Лас Ерас и Хуан Перес.

При дамските дуети Цветелина Георгиева и Мария Йовкова бяха на точка от място в основната схема, но допуснаха обрат срещу Река Безек и Анета Максути (Сърбия) и бяха елиминирани с 2:3 (12:10, 11:7, 10:12, 6:11, 4:11). Георгиева и Йовкова имаха мачбол при 10:9 точки в третия гейм, но не се възползваха.

Персова и Александра Ерсова (Латвия) пък паднаха от хърватките Хана Арапович и Ивана Малобабич с 0:3 (6:11, 9:11, 2:11).

Изабелла Шиникова записа две победи на тенис турнира в Кайзери (Турция)
17:48, 16.10.2024
Чете се за: 01:42 мин.
Денислава Глушкова започна с успех на турнира на клей в Ираклион
17:37, 16.10.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Черноморец и Локомотив Пд откриват 1/16-финалите от турнира за Купата на България по футбол на 28 октомври
17:22, 16.10.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Мирослава Минчева завърши девета на 25 метра пистолет във финала на Световната купа по спортна стрелба в Делхи
17:13, 16.10.2024
Уилиам Чолов осигури втори медал за България от европейското първенство по бокс в зала "София"
Чете се за: 00:25 мин.
Пьотр Нестеров е на четвъртфинал на сингъл на тенис турнира в Санта Маргерита ди Пула
15:03, 16.10.2024
Чете се за: 02:02 мин.
БНТ 3 ще излъчва женското волейболно първенство и този сезон
14:39, 16.10.2024
Деветото издание на състезанието по борба за купа „Иво Ангелов“ в Перник ще се проведе със статут на градски турнир
14:10, 16.10.2024