И докато светът е потънал в олимпийското вълнение в Париж, група маратонци покоряват Северния полюс.
Френският круизен ледоразбивач "Командир Шарко" транспортира група ентусиасти до Северния полюс за второто лятно издание на емблематичния маратон. Надпреварата започна върху плаващ леден къс с дебелина близо 2 метра над дълбокия над 4 км Арктическия океан.
Маратонците трябваше да носят спасителни жилетки по време на състезанието от малко над 42 км. Трасето, изградено върху 352-метров кръг, изискваше участниците да направят 120 обиколки около полюса. Температурата беше минус 1 градус, но се усещаше като минус 9.
Да бягаш по лед е все едно да бягаш по пясък, разказват маратонците.
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Анджелина Джоли превръща личната си болка в актьорско изпълнение във филма "Мода"
Патриарх Даниил: Санкциите срещу руския патриарх Кирил не постигат целта си