"Дабъл-дабъл" на Везенков не спаси Олимпиакос от загуба в Евролигата

10:14, 27.01.2021
Чете се за: 00:37 мин.
Баскетбол
дабъл дабъл везенков спаси олимпиакос загуба евролигата

Българинът записа своя първи "дабъл-дабъл" в кариерата си в Евролигата, но въпреки това неговия Олимпиакос отстъпи на италианския Армани Милано със 79:90 (19:24, 15:20, 28:21, 17:25) в двубой от 22-ия кръг на редовния сезон в турнира.

Везенков започна от първата минута и изигра много силен мач, записвайки 18 точки, 10 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за почти 33 минути на паркета.

Съставът на Армани изкова успеха си в последната четвърт, която затвориха със серия от 9:0 точки, за да стигнат до крайния успех.

За победителите Кевин Пънтър завърши с 27 точки, Малкълм Дилейни добави още 15, а Серхио Родригес завърши с 14 пункта.

За гръцкият тим пък Костас Слукас стана втория най-резултатен играч, приключвайки със 17 точки и 7 асистенции.

В класирането Олимпиакос е на 11-то място с баланс 11-11, докато Армани Милано заема 3-та позиция с баланс 14-7.

В друг мач от кръга Барселона надигра Зенит (Санкт Петербург) у дома с 85:81 и се утвърди еднолично начело в подреждането на Евролигата с баланс 16-6. Руският тима пък е 4-ти в класирането с 13 успеха и 7 поражения.

Най-резултатен стана Брандън Дейвис за "каталунците" с 18 точки, докато за Зенит с по 15 пункта приключиха Андрей Зубков и Артурас Гудайтис.