Даниел Асенов започна участието си в Токио с убедителна победа

даниел асенов започна участието токио убедителна победа
11:30, 26.07.2021

Единственият български боксьор на олимпийския турнир в Токио - Даниел Асенов, се класира за осминафиналите на турнира в японската столица след категорична победа над румънеца Козмин Гирлеану в категория до 52 кг.

Многократният ни европейски шампион започна първите три игрови минути с агресивна тактика, която му предостави осезаемо предимство пред румънския си съперник. В средата на рунда играта се поизравни с атрактивна размяна на удари от двамата боксьори, но предимството бе на страната на Асенов. В крайна сметка българинът спечели рунда с пълно съдийско единодушие от 5:0 съдийски гласа.

Единственият ни представител на олимпийския боксов турнир в Токио се поизмори във втория рунд, което доведе до отслабване на гарда. Гирлеану се възползва от това и нанесе няколко точни удара в лицето на Асенов. Българският боксьор се съвзе от първоначалния устрем на румънеца и все инициативата в свои ръце, за да затвори втората част при резултат 3:2 съдийски гласа в своя полза.

Финалните три игрови минути преминаха изцяло под егидата на Асенов, който въпреки умората, бе по-свежият от двамата състезатели и затвори мача с пълно съдийско единодушие от 5:0 гласа.

Следващият мач на Даниел Асенов в Токио е в събота, 31 юли, от 11.30 ч., когато ще срещне Габриел Ескобар от Испания.