Многократният европейски шампион - Даниел Асенов, бе изключително доволен от победния си старт на Игрите в Токио.
"Очаквах мачът да бъде оспорван, това е моят първи мач на Олимпиадата и имаше напрежение, което е естествено. Мисля, че показах една добра игра и демонстрирах явно превъзходство, за да отсъдят победата за мен. Физически се чувствам повече от добре, дано така да продължа до финала на Олимпиадата. Ще дам всичко от себе си, за да се кача на почетната стълбица. Надявам се да съм здрав и да няма контузии, това е най-важното", заяви Асенов.
Смятам, че е напълно възможно да спечеля олимпийското злато, защото дойдох с целта да покажа най-доброто от себе си и да зарадвам цяла България с първото място. Знам, че няма да е лесно, но ще дам всичко от себе си, за да го направя", сподели българският боксьор пред камерата на БНТ.
Следващият мач на Даниел Асенов в Токио е в събота, 31 юли, от 11.30 ч., когато ще срещне Габриел Ескобар от Испания.
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?