Даниел Трифонов се класира за два финала на Световната купа по спортна гимнастика за мъже в Унгария

Възпитаникът на Илия Янев се класира за финалите на прескок и на висилка.

Даниел Трифонов
21:35, 04.10.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Даниел Трифонов се класира за финалите на прескок и на висилка на Световната чалъндж купа по спортна гимнастика за мъже в унгарския град Сомбатхей.

Състезателят на Левски-Спартак с треньор Илия Янев зае второ място в квалификациите на висилка с 13.450 точки, а на прескок даде пети по сила резултат от 13.850 точки (13.950 първи прескок и 13.750 втори прескок). Така той намери място сред най-добрите осем на двата уреда и ще спори за отличията в неделя.

На земя Трифонов беше оценен с 12.450 точки, което го нареди на 20-о място.

Исус Маринов има 11.850 точки в пресявките на халки, завърши 17-и и остана извън финала. Треньор на двамата на турнира е Александър Марков, а съдия - Илия Янев.

В събота са финалите на земя, на халки и на кон с гривни, а в неделя на прескок, на висилка и на успоредка.