Даниил Медведев направи неуспешен старт на сезона на трева

Даниил Медведев
16:46, 15.06.2023
Чете се за: 02:12 мин.

Даниил Медведев направи неуспешен старт на сезона на трева. Третият в световната ранглиста по тенис руснак отпадна във втория кръг на турнира в Хертогенбош (Нидерландия) с награден фонд 751 хиляди евро.

Поставеният под №1 и миналогодишен финалист в надпреварата Медведев загуби от шампиона през 2019 година Адриан Манарино (Франция) с 6:4, 4:6, 2:6 след два часа игра.

Руснакът взе първия сет с ключов брейк в седмия гейм, а във втората част навакса ранен пробив пасив, но загуби отново подаването си в края, с което Манарино изравни резултата. Французинът продължи силната си серия и поведе с 4:1 в третия сет, което се оказа решаващо. Така той постигна общо девета победа в кариерата си над играч от топ 10 и първа срещу тенисист от челната тройка на класацията на АТП.

Медведев, който има пет титли от началото на сезона, допусна втора поредна загуба, след като отпадна в първия кръг на "Ролан Гарос" в края на май.

34-годишният Манарино очаква на четвъртфиналите победителя от мача между Джордън Томпсън (Австралия) и Милош Раонич (Канада), който прави завръщане в Тура на АТП след 2-годишно отсъствие.

Бундестагът: България да не поставя допълнителни условия към РСМ, освен промяната на Конституцията