"Продължаваме Промяната" финансираха режима на Путин, а сега ронят сълзи за Навални, посочи депутатът
България е купила петрол за близо 6 млрд. долара от режима на Путин. Това съобщи пред журналисти Делян Добрев, председател на комисията по енергетика и депутат от ГЕРБ-СДС.
"В последните дни се нагледахме на многострадални постове от "Продължаваме промяната" за смъртта на Навални и затова реших да покажа истината за кого работиха те. И затова имам данни колко руски петрол е купила България от режима убиец на Путин. От февруари 2022 г. до декември 2023 г.", заяви Делян Добрев - ГЕРБ-СДС.
"През юни 2022 година "Промяната" бяха на власт само за един месец и България е платила 426 милиона долара на режима на Путин. За целия период - 5 милиарда 796 милиона долара. Чух критики към службите, че работели за руската страна, не пазели държавния интерес. Ако това е вярно, те защо не са работили за този режим на Путин? Ако това е вярно, а аз съм убеден, че е вярно, какво са правели службите?", попита Добрев.
Депутатът подчерта, че в следващите дни ще предостави информация и за Газа.

"Защо Асен Василев заплаши ЕК, че ще блокира санкциите срещу Русия за цяла Европа, ако за България няма дерогация. Ето я дерогацията - повече от 10 милиарда лева за режима на Путин. Четох и Асен Василев, четох и Денков и сега ронят сълзи за Навални", посочи Добрев.
"Помните ли опорките, че ни трябва руски нефт? Бензинът и дизелът щяха да станат по 4 лева, "Нефтохим Бургас" ще затвори, ще освободи 2000 работника. От първи януари тази година благодарение на нашите систематични усилия, ние вече не внасяме руски нефт. Това е след почти едногодишна битка на ГЕРБ с "Промяната". Някой да е видял по 4-5 лева бензин по бензиностанциите? Внасяме 100 % неруски нефт и това не даде отражение на пазара на горива. Тези 10 милиарда нямаше нужда да ги даваме на Путин", категоричен е депутатът от ГЕРБ-СДС.
Неоторозиран достъп, засягащ административни мрежи, засякоха от Министерството на иновациите
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски