Правителството работи и ще продължава да работи по важните приоритети до избора на нов кабинет
Докато парламентът обсъжда оставката на премиера Николай Денков Министерски съвет се събра на редовно заседание. Министър-председателят в оставка увери, че правителството работи и ще продължава да работи по важните приоритети до избора на нов кабинет.
"Добрите обещания са спазените обещания. Това правителство удържа на дадената политическа дума и подаде оставка на 9-ия месец на управлението. Така изпълняваме поетия ангажимент като налагаме и нова европейска култура в партийните отношения.
Но имаме още едно по-важно обещание - към българските граждани и към българския бизнес, на които дадохме обещание, че ще живеят в една нормална европейска държана - с по-висок стандарт на живот, с правила и със закони. Искам още веднъж да уверя българските граждани - правителството работи и ще работи по важните приоритети - повишаване на доходите, създаване на устойчива бизнес среда, засилване на сигурността на държавата и затвърждаване на позицията ни в международните отношения до избора на ново правителство", заяви Денков.
Вижте повече и в прякото включване на Виктор Борисов
Цончо Ганев, "Възраждане": Ограничаването на секциите в Турция е ключово за честни избори
Частен превозвач ще поеме 25% от пътническите превози на БДЖ в Източна България
Президентът Илияна Йотова продължава консултациите за служебен премиер следващата седмица
Консултациите при президента за служебен премиер: Илияна Йотова се срещна с ДПС, БСП и ИТН (ОБЗОР)
ИТН не биха подкрепили бюджета за тази година, предложен от правителството в оставка
На второ четене: Депутатите трябва да гласуват промените в Изборния кодекс
Случаят "Петрохан": Продължава издирването на трима души, свързани с убийството
Внимание! Червен код за значителни валежи в областите Смолян и Кърджали