Депортиво Алавес и Жирона не се победиха в драматична среща с четири гола

00:36, 11.05.2024
депортиво алавес жирона победиха драматична среща четири гола

Отборите на Депортиво Алавес и Жирона завършиха наравно 2:2 в мач от 35-ия кръг на испанската Ла Лига, който се изигра в Страната на баските.

Двубоят започна ударно за гостите от Каталуня, които откриха резултата чрез Ерик Гарсия още в 4-ата минута, но осем по-късно "бяло-сините" изравниха след попадение на Йон Гуриди.

В самия край на първото полувреме обаче играчите на Мичел отново възстановиха преднината си, когато Янхел Ерера отбеляза красив гол с удар от средна дистанция след хитро подаване с пета на Артьом Довбик.

Този път авансът на "бяло-червените" се задържа доста по-дълго, но в заключителните секунди на срещата Гуриди се разписа за втори път в мача, оформяйки крайното 2:2.

Равенството остави Жирона на второто място в класирането, като тимът има аванс от две точки пред Барселона, който има и един изигран двубой по-малко.

Междувременно Алавес заема 11-ата позиция с 42 пункта и в оставащите три кръга ще се опита да се изкачи в горната половина на подреждането и да финишира в топ 10 за пръв път от сезон 2016/17 насам.

Църквата почита светите братя Кирил и Методий
Щутгарт спечели минимално в Аугсбург и временно излезе на втора позиция в Бундеслигата