В дневния ред на депутатите е второ четене на промените в Закона за енергетиката, с които се предлага отлагате с година на либерализацията на пазара на електроенергия.
Така Комисията за енергийно и водно регулиране ще продължи да определя цената на тока за бита поне година след 1 юли, а Националната електрическа компания ще запази още 12 месеца статута си на обществен доставчик на електричество за домакинствата. Мотивите за отлагането са, че либерализация на пазара на електроенергия за битовите потребители засяга около една трета от електроенергийния пазар в България и над 4,6 млн. клиенти. И премахването на регулираните цени ще доведе до тежки социални проблеми.
Регионална икономическа среща: Конференция на Американските търговски камари в България, Гърция и Турция
Гълъб Донев: Служителите на МВР и военните ще си плащат осигуровките от догодина
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра