Десислава Ангелова се класира за финала на скиф в Париж

Българката показа страхотно гребане и ще се бори за медалите на скиф на Олимпийските игри

от Веселин Михайлов
10:46, 01.08.2024
Чете се за: 00:50 мин.
десислава ангелова финал париж

Десислава Ангелова се класира за финала на скиф на олимпийския турнир по гребане на Игрите в Париж. Българката финишира трета в първия полуфинал на 2000 метра с време от 7:27:16 минути.

Ангелова се движеше пета в началото на състезанието, но постепенно увеличи оборотите, за да изпревари представителките на Узбекистан и на Швейцария, които се конкурираха за третата позиция, даваща право на участие във финала. По този начин 26-годишната гребкиня ще спори за титлата още в олимпийския си дебют.

Каролин Флорайн бе най-добра и регистрира време от 7:21.26 минути, докато австралийката Тара Рини завърши на второ място за 7:21.26 минути

Финалът е на 3 август от 11:18 часа.

Борбата с пожарите от първо лице: Говорят военните от авиобаза "Крумово"