11-годишно момче от Габрово е настанено в бургаската болница след инцидент на централния плаж в Приморско.
В събота, около 16.30 ч., детето си е играело във водата с други деца.
Докато майка му и леля му са на пясъка, е дръпнато в морето навътре, като започнало да се дави.
Извадено е от водата от 39-годишен мъж от Ловеч.
Дошлият на място плажен медик започнал веднага да извършва сърдечен масаж на детето до идване на линейката на "Спешна помощ".
Момчето е настанено за лечение в УМБАЛ – Бургас с белодробен оток, с опасност за живота.
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата