12-годишно дете с бактериален менингит се лекува в столичната педиатрия.
Днес трябва да стане ясно дали става въпрос за менингококова инфекция.
Момчето е прието в болницата в петък в критично състояние, но вече е стабилизирано.
Към момента е на апаратна вентилация.
"Детето е прието в петък от нашия дежурен реанимационен екип, то е консултирано по-рано през деня от екипа, било е с индикации за интензивно лечение, но по преценка на лекуващия екип е преведено във вечерните часове в коматозно състояние. Веднага е започната реанимация по пациента, за щастие в момента детето е в стабилизирано състояние, прогнозата ни е сравнително оптимистична", заяви д-р Благомир Здравков, директор на СБАЛ по детски болести "Проф. Иван Митев".
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро