Коледните пости вече започнаха. Въпросът за ползата и вредата от тях тази година е особено важен заради пандемията COVID.
"Не е рисковано да се спазват стриктни пости. Моите впечатления са, че имат благоприятен ефект", обясни диетологът д-р Велислав Георгиев.
COVID засяга по-тежко хората със съпътстващи заболявания и най-вече сърдечно-съдови и диабет тип 2, които са пряко сварзани с храненето, каза той. Докторът е убеден, че постът помага, защото в съвременното общество прекаляваме с храните с висока енергийна плътност и с консумацията на месо.
"Постът е една традиция, която се е доказала през вековете", каза още детогът.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите