Димитър Герджиков и Милена Тодорова с място в преследването на СК по биатлон

12:19, 12.12.2020
Чете се за: 00:53 мин.
Биатлон
димитър герджиков милена тодорова преследването биатлон

Хохфилцен (Австрия) приема третия кръг от Световната купа по биатлон за сезон 2020/2021.

В първия състезателен ден се проведоха спринтовете при мъжете и жените.

Димитър Герджиков записа най-добрия български резултат в динамичната дисциплина на 10 км. при мъжете.

Биатлонистът от Чепеларе повали всички мишени на стрелбището и завърши на 39-та позиция.

С това класиране Герджиков получи правото да стартира в днешното преследване и печели две точки за генералното класиране за Световната купа.

Още трима наши биатлонисти взеха участие в спринта. Антон Синапов сбърка три пъти и зае 87-ма позиция, а Владимир Илиев завърши 90-ти с пет наказателни обиколки.

Владимир Оряшков повали 8 от 10 мишени и финишира 105-ти.

Йоханес Даале записа първа победа в своята кариера. Младият норвежец беше безпогрешен при двете си посещения на стрелбището и с отлично ски бягане се наложи над своите опоненти.

Призовата тройка допълниха французите Кентен Фийон Майе (0) и Фабиен Клод (1).

Милена Тодорова ще участва в преследването при дамите, което ще се проведе в неделя. Младата ни надежда завъртя две наказателни обиколки в хода на надпреварата и финишира 52-ра.

Със същия брой грешки Даниела Кадева се нареди 85-та, а завърната се от майчинство Десислава Стоянова сбърка три пъти на стрелбището и завърши на 105-та позиция.

Динара Алимбекова е новата победителка в старт от Световната купа. Беларускинята мина чисто през двете си посещения на рубежа и не остави шансове на конкурентките си.

Тирил Екхоф (Норвегия) и Франциска Пройс (Германия) завъртяха по една наказателна обиколка и се класираха съответно на второ и трето място.